Uzun yıllar muhasebenin çeşitli alanlarında çalıştıktan sonra 2006 yılında Ankara Muhasebe & Müşavirlik ofisimiz kurulmuştur.
Ofisimizde Muhasebe, Vergi, S.G.K., İş Kanunu ve odaların işlemleri yapılmaktadır.

     Ankara Muhasebe Mali müşavirlik, Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Ceyhun Özgür tarafından  2006 yılında Ankara merkezli olarak kurulmuştur.Şirket kuruluşu,muhasebe sistemi kuruluşu ,muhasebeleştirme aşamaları ve vergilendirme sürecindeki mevzuata hakim olmasıyla kısa zamanda tanınır olmuştur.

      Ankara Muhasebe Mali müşavirlik;genel kabul görmüş muhasebe ilkeleri doğrultusunda bir firmanın kuruluşundan kapanışına kadar tüm aşamalarda mevzuata uygun ve doğru kararlarla hareket etmiş ,bu sayede öne çıkmıştır.

       Ankara Muhasebe Mali müşavirlik;vergi kanunlarında yaptığı çalışmalardan dolayı ,kanunların  tasarı teklifleri ve  uygulanması noktasına kadar konunun muhataplarıyla çalışmış halen çalışmaktadır.

       Ankara Muhasebe Mali müşavirlik ;vergi ,muhasebe, sgk ,firmaların  kuruluş ve devam süreçlerinde makaleler yazmış ,internet ortamında bilgilendirmeler yapmış, ödüller ,sertifikalar ve katılım belgeleri almıştır.

        Ankara Muhasebe Mali müşavirlik; başarısını aşağıdaki tespitlerle netleştirmiştir.

1.Firma kurulmadan önce yapılacak detaylı bir toplantıda kısa,orta,uzun vadeli planlar ortaklar ve serbest muhasebeci mali müşavirle birlikte yapılmalıdır.Firmanın küçük veya büyük olmasının önemi yoktur.Bu adım etkinliği, kalıcılığı  ve sürekliliği sağlar.

2.Firmanın kullanacağı muhasebe programı,çalıştırdığı personelin ve en önemlisi firma sahibinin muhasebe eğitimi çok önemlidir.Birkaç saatlik eğitimle muhasebe sürecinde personel,firma sahibi ve muhasebeci aynı dili konuşabilmelidir.

3.Çalışanların ,firma sahibinin ve muhasebecinin tek telefonla birbirlerine  ulaşıp bilgi alışverişi sağlayacağı sistem kurulmalıdır.

4.Aylık ,üç aylık ve yıllık işletme bilgileri ,raporları ve anlık durumları firma sahibine gönderilip, düzenli olarak firmanın durumu kontrol altında olmalıdır.  

5.Firmadaki  çalışanların SGK giriş çıkışı ,kira artışı,araç alış satışı  ve tüm değişen bilgiler muhasebeye yazlı olarak gönderilmelidir.

6.Şüphelenilen faturalar anında kayıtlara girmeden, kontrol amaçlı muhasebeye iletilmeli, önlem alınmalıdır.Böylelikle sahte ve muhteviyatı yanıltıcı belge,naylon fatura zararlarından kurtulunabilir.

7.İşletmemize giren tüm çalışanların giriş ,çıkış,izin,avans ve bordroları kesinlikle imza altına alınmalı ve aylık kontrol edilmelidir.      

Firma sahibi muhasebe birimini ,muhasebe birimi firmayı sürekli kontrol etmelidir.Unutulmamalıdır ki KONTROL GÜVENE MANİ DEĞİLDİR.

E-Posta: ceyhunmuhasebe@hotmail.com